Haber

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Avrupa şampiyonluğundan gurur duyduğunu söyledi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın gurur duyduğunu söyledi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen 2023 CEV 2023 Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 3-2 mağlup ederek şampiyon olan Kadın Voleybol A Milli Takımı, Türkiye’ye döndü. Tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonluğuna ulaşan milli takım, İstanbul Havalimanı’nda çok sayıda sporsever tarafından karşılandı. Havalimanı çıkışında basına açıklama yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Avrupa Şampiyonası finalinde dünya sonuncusu, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonu Sırbistan’ı yendiklerini belirten Lider Üstündağ, “Türk voleyboluyla gurur duyuyorum. Çok çalıştılar. Aylardır evlerinden uzaktalar, maratonumuz bir maraton. çok uzun bir maraton. Son dünyayı yenen, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonu bir takımla birlikteyiz. Bu ülkenin gururu olan takım inanılmaz başarılara imza attı. İnanılmaz bir karakter ve duruş sergilediler, pes etmediler. Son top bizim olsun dediler ve son topa kadar mücadele ettiler. Bizi gururlandırdılar, gözyaşlarına boğdular. Bütün Türkiye filenin sultanlarının yanında. Biz onlarla başbaşayız. ” Pes etmeyen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Bundan sonraki hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları’na gitmek ve orada başarıya ulaşmak.”

Filenin Sultanları’nın bundan sonraki hedefinin 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu vurgulayan Üstündağ, “Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları’na gitmek ve orada başarıyı yakalamak. Dün Türkiye tarihinde ilk defa birinci olduk. Grup sporunda Avrupa şampiyonluğu, ulusal bayrağımızın dalgalandırılması ve bayrağımızın göklere çekilmesi. Bundan daha hoş.” Bundan daha gurur verici bir şeyin olabileceğini düşünmüyorum” dedi. – İSTANBUL

dilovasiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu