Ekonomi

“Ortak mekanizmanın güçlü bir şekilde devam etmesi için mutabakata vardık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın da katıldığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Stoltenberg, “Türkiye’nin hukuki güvenlik kaygılarını görüştük. İsveç, Türkiye’nin kaygılarını giderecek adımlar attı. İsveç taahhütlerini yerine getirdi.”

“Bugünkü görüşmemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ettim. Türkiye son derece değerli bir NATO müttefiki.” eklem mekanizmasının güçlü bir şekilde” dedi Stoltenberg. kullanılmış.

Birkaç ay önce büyük yıkıma neden olan depremin ardından dayanışma için Türkiye’ye geldiğini belirten Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede kendisini yeniden seçilmesinden dolayı tebrik ettiğini belirterek, “NATO toplantısı için fikir birliği yaptık. önümüzdeki ay yapılacak.”

“Türkiye, İsveç ve NATO 12 Haziran haftasında buluşacak”

Stoltenberg, Türkiye’nin hukuki güvenlik kaygılarını görüştüklerini belirterek, “İsveç, Türkiye’nin kaygılarını gidermek için adımlar attı. İsveç taahhütlerini tamamladı. İsveç, Türkiye ve NATO 12 Haziran haftasında bir araya gelecek. NATO üyeliği İsveç’i daha da güçlendirecek, ama aynı zamanda NATO’yu ve Türkiye’yi de güçlendirecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu