Haber

Judo Antrenörü Selman Süren’in öğrencileri, Diyarbakır’da düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda Madalya Kazandı

DİYARBAKIR’da yetenekli öğrencileri spora kazandırmak amacıyla kırsal mahalleleri, köy okullarını ve Kur’an kurslarını ziyaret eden Judo antrenörü Selman Süren, bu yıl Romanya’da düzenlenen Gençler Balkan Judo Şampiyonası’na öğrencileri gönderirken, İbrahim Halil Kadak 1. olurken, Mikail Göktekin de yer aldı. 5. sırada geldi. Mehmet Çınar da 7. oldu. Kuzey Makedonya’nın Prilep kentinde düzenlenen Gaziler Balkan Şampiyonası’na da katılan Süren, şampiyon oldu.

Yetenekli öğrencileri spora kazandırmak için kırsal mahalleleri, köy okullarını ve Kur’an kurslarını ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Derneği. Spor Bölümde judo antrenörü ve milli sporcu olan Selman Süren tarafından keşfedilerek judoyla tanıştırılan öğrenciler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok madalya kazandı. Süren’in Romanya’da düzenlenen Gençler Balkan Judo Şampiyonası’na gönderdiği öğrenciler arasında İbrahim Halil Kadak 1’inci, Mikail Göktekin 5’inci, Mehmet Çınar ise 7’nci oldu. Süren, 27-29 Ekim tarihleri ​​arasında Kuzey Makedonya’nın Prilep kentinde düzenlenen Gaziler Balkan Şampiyonası’nda 90 kilo kategorisinde 30 kişi arasında birinci olarak altın madalya kazandı.

Gelecek yıl dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandığını belirten Süren, “Ulusal ve uluslararası judo branşlarında birçok madalya aldık. Köy okullarına, mahallelere, Kur’an kurslarına giderek öğrencilere judoyu sevdirmeye çalışıyoruz. Yönlendiriyoruz.” Sevdiğimiz çocukların hayatlarında uluslararası platformda başarıya imza attık.Uluslararası judo yaptık zaten.Bölgelerimizde birçok derecemiz var.Kuzey Makedonya’nın Prilep kentinde düzenlenen Gaziler Balkan Şampiyonası’nda birinci oldum ve altın madalya kazandım. 27-29 Ekim. Bu benim ve öğrencilerim için iyi oldu. Bir sonraki rotamız 2024, yani nisan ayında yapılacak. “Dünya şampiyonluğuna hak kazandım. Umarım dünya şampiyonasında birinci olup madalya alıp hem Diyarbakır’ı hem de ülkemizi gururlandırabilirim” dedi.

akkus-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu