Haber

Bursalı Avukat Dolandırıcılık İddiasıyla Tutuklandı, 19 Kişi Gözaltına Alındı

Bursa’da ucuz araba alma bahanesiyle birçok kişiden para toplayıp ortadan kaybolan Bursalı avukat, dolandırıcılık iddiasıyla tutuklandı. Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında olaya karıştığı belirlenen 19 kişi daha gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre; Aynı zamanda birçok şubesi bulunan ünlü bir galerinin avukatlığını yaptığı öğrenilen Bursa Barosu’na kayıtlı avukat Y.Ç., bir işyeri satın alma vaadiyle 25 kişiden kâr etme vaadiyle para topladı. Arabayı fiyatının çok altında fiyatlara satıp ortadan kayboldu. Avukatın mağdur ettiği kişilerin başvurusu üzerine savcılık harekete geçti. Babası Bursa Sulh Ceza Hakimi olan Y.Ç.’nin Gürcistan’a kaçtığı belirlendi. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan YC, sorgusunun ardından adli makamlarca tutuklandı. Öte yandan avukat Y.Ç.’nin gözaltına alındığı iddia edildi. Sulh Ceza Hakimliği yapan babasının banka hesabından 800 bin lira çekti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında olaya karıştığı belirlenen 19 kişi daha Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Evrakta Sahtecilik” suçundan yürütülen soruşturmalar sonucunda avukat Y.Ç.’nin iddia edilen olaya ilişkin Başsavcılığımızın talimatı yer aldı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 25 kişi kâr vaadiyle dolandırıldı. ve Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlı Y.Ç.’ye yönelik düzenlenen operasyonda 19 şüpheliyi gözaltına aldı. Şikayetçileri dolandırarak elde ettiği paraların izini sürmemek için yüklü miktarda para gönderen şüpheli, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderildi. Kabahatlerle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde adı geçen süreçler devam ediyor. “Soruşturma Başsavcılığımızca titizlikle yürütülüyor.” -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu